„ŠKOLA HROU“, kdy i vzdělání může být show aneb Od tlustého katalogu k ideálním mírám ....

Proč, „Škola hrou", kdy i vzdělání může být show aneb Od tlustého katalogu k ideálním mírám?

Když jsme debatovali s klienty Santé Institutu o naší produktové nabídce, velké množství CEO a HR manažerů nám odpovídalo, že už školili kde co a ne vždy s efektem. Také nám argumentovali, že velmi často po ukončených školení, neviděli žádnou „valnou" zpětnou vazbu, která by se odrazila v rozvoji a zvýrazněním na trhu. To nás přivedlo k tomu, že jsme začali přemítat o tom co nabídnout, aby jsme dodrželi požadavek na smysluplnost, zapamatovatelnost, okamžitou použitelnost a nebyla to „školometná" nuda. S naší kolegyní Rostyou Gordon Smith jsme zhodnotili současný stav ve firmách a rozhodli se touto akcí poskytnout klientům i jiný pohled na rozvoj lidských zdrojů. Nechápeme lidské zdroje, jako ekonomické vstupy, ale vidíme v nich partnery při kreativním rozvoji společností vedoucí k jejich progresu. Proto jsme také nepojali naši akci, jako standardní konferenci, jelikož nejsme zastánci nudných posezení, kdy návštěvníci sledují velké množství velké množství speakrů hovořících o mnoha obecných problémech, ale chceme v poutavých a zajímavých vstupech poukázat na možnosti rozvoje týmů. Nechceme unavovat předčítáním útrpných teorií, ale předat zábavnou formou zkušenosti a nové přístupy, které povedou ke změnám v budování a řízení společností.

Nové přístupy? Není to trochu obehraná písnička?

Souhlasím, v mnoha nabídkách vzdělávacích společností zaznívají hesla, jako inovativní, excelentní, jedinečné. A když se podíváte do osnovy kurzu, jsou snad vždy z velké většiny podobné či shodné. A tak nastalo opravdu pátrání v české společnosti po jedinečných přístupech, které bychom, jako alternativní možnosti nabídly. A skutečně se podařilo dát dohromady osobnosti české společnosti, které zjevně nabízejí nové přístupy.

V čem tedy spatřujete „nové přístupy"?

Víte, chceme ukázat, že v kreativitě a rozvoji silných stránek lidí je budoucnost. Ústy Jana Mühlfeita /MICROSOFT s.r.o./: „Když se zamyslíme nad tím, co dělají psychologové, rychle si uvědomíte, že 90% svého času tráví opravou duší, místo toho, než by rozvíjeli jejich sílu. Pokud si uvědomíme, že na světě je využívána je pouze 1/5 potencionální kapacity, zjistíme, že je okolo nás oceán příležitostí. A v čem „nový přístup"? Jan Mühlfeit nám předá své zkušenosti, jak to dělají jinde např. ve Finsku, které před nedávnem procházelo stejnou situací při řešení rozvoje vzdělávání. Také hledali cestu k účelnému vzdělávání, tak aby bylo přínosné pro celou společnost a mělo tendenci neustálého rozvoje. A oni to dokázali, dnes jsou absolventi různých stupňů vzdělávání přínosem společnostem, které zvyšují svoji konkurenci schopnost. Je přeci smutné, že v naší společnosti se vzdělávání věnuje hlavně tomu, co neumíme, místo toho, aby se rozvíjelo především to, co je v nás nejlepší.

To vše zní dost teoreticky, poznáme něco konkrétního co je skutečně kreativní a inovativní?

Jednoznačně ano! Představíme účastníkům autora ryze českého produktu Radvana Bahbouha, který je tvůrcem ojedinělého nástroje Sociomapování® týmů. Nástroje, který využívá metaforu krajiny pro zobrazení dynamiky týmu srozumitelnou formou. Jedná se o jednoznačně nový způsob, jak konstruktivně podporovat rozvoj týmu. Nalezneme specifickou formu koučování týmu, která umožňuje skutečně nalézat nová řešení.

Jedna vlašťovka jaro nedělá. Máte pro nás i jiná překvapení?

Zajisté. Kromě již zmiňovaných přednášejících se na naší akci setkáte, také se s Barborou Stejskalovou /T-Mobile Czech Republic a.s./, která se věnuje rozvoji zaměstnancům již velmi dlouhou dobu a ví, že dnes nenajdeme firmu, která by se nějakou formou nevěnovala rozvoji zaměstnanců. Ale otázkou je, jak tuto oblast rozvíjet, dělat ji zajímavější, jak za méně nákladů získat dlouhodobější efekt, aby změna byla vidět a promítala se do kultury celé firmy. Představí nám program, který naplňuje předchozí podmínky a nazývá ji "70-20-10".

To je zajímavé, ale uslyšíme i něco z praxe?

Nejenže uslyšíte, protože všichni přednášející jsou zkušení praktici a stále se věnují aktivnímu řízení společnosti. Ale si i mnoho z jejich zkušeností vyzkoušíte. Máme pro účastníky připraveny dva praktické workshopy. Workshop vedený Rostyou Gordon Smith /People Impact s.r.o./ je zaměřený na post-treningové hodnocení , které je výzvou pro každého manažera. Nejefektivnější sledováním příspěvku školení do firem je osobní pohovor. Rostya předvede co v těchto situacích nabízí princip system KAIZEN. Odnesete si zážitek a zkušenost, jak řídit rozhovor, na co se soustředit, jak plánovat další kroky. V druhé workshopu vedený Davidem Balarinem /DRILL B.S., spol. s r.o./ rozpoznáte klíčové ingredience talentu.

 

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně úspěchů!

 

„ŠKOLA HROU“, kdy i vzdělání může být show aneb Od tlustého katalogu k ideálním mírám ....