Chůva pro děti v dětské skupině - zkouška z profesní kvalifikace, Ostrava (69-073-M)
Základní informace
Kategorie:
Místa konání:
Jazyk:
Organizátor:
Detail kurzu na stránce organizatora:
Termín a místo
- 25. 1.Kotkova 4
703 00 Ostrava-Vítkovice5 400 Kč / účastníkMám zájem - 22. 2.Kotkova 4
703 00 Ostrava-Vítkovice5 400 Kč / účastníkMám zájem - 29. 3.Kotkova 4
703 00 Ostrava-Vítkovice5 400 Kč / účastníkMám zájem - 26. 4.Kotkova 4
703 00 Ostrava-Vítkovice5 400 Kč / účastníkMám zájem - 24. 5.Kotkova 4
703 00 Ostrava-Vítkovice5 400 Kč / účastníkMám zájem - 1. 6. - 30. 6.Kotkova 4
703 00 Ostrava-Vítkovice5 400 Kč / účastníkMám zájem - 1. 7. - 31. 7.Kotkova 4
703 00 Ostrava-Vítkovice5 400 Kč / účastníkMám zájem - 1. 8. - 31. 8.Kotkova 4
703 00 Ostrava-Vítkovice5 400 Kč / účastníkMám zájem
Ceny kurzů jsou uvedeny včetně DPH
Celkem 8 termínůZobrazit další termíny Poptat jiný termín
Popis kurzu
Chcete pracovat v dětské skupině a nemáte potřebnou kvalifikaci? Nebo potřebujete získat kvalifikaci na zdravotnického pracovníka v dětské skupině? Nyní můžete vykonat jednodenní zkoušku z profesní kvalifikace Chůva pro děti v dětské skupině a otevřít si tak brány k profesi pečující osoby v dětské skupině.
Zkouška je určena pro ty, kdo chtějí:
= získat odbornou způsobilost pro práci v dětské skupině
= splnit požadavek na zdravotnického pracovníka v týmu pečujících osob dětské skupiny
= založit vlastní dětskou skupinu
Jestliže máte znalosti a zkušenosti z oboru péče o dítě, nemusíte absolvovat rekvalifikaci či obdobné kurzy. Můžete se přihlásit jen k profesní zkoušce a připravovat se samostudiem z pohodlí domova.
Pokud se obáváte, že nemáte potřebné znalosti pro úspěšné vykonání zkoušky, můžete absolvovat rekvalifikační kurz Chůva pro děti v dětské skupině (170 vyuč. hod.) nebo jednodenní přípravné semináře (2x 4 vyuč. hod.).
Úspěšným vykonáním zkoušky získáte celostátně platný certifikát, na jehož základě můžete pracovat jako chůva v dětské skupině. Práce s dětmi je pro mnohé radost, tak proč nemít práci, která vás bude bavit?
Náklady na zkoušku profesní kvalifikace lze odečíst z daní až do výše 10 000 Kč.
Zkoušku z profesní kvalifikace pořádá Středisko vzdělávání s.r.o. na základě udělení autorizace Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR podle zákona č.179/2006 Sb., o uznávání výsledků dalšího vzdělávání. Jedná se o státní zkoušku před autorizovanou osobou. Složením zkoušky PK Chůva pro děti v dětské skupině 69-073-M absolvent prokazuje získání odborných kompetencí k výkonu povolání chůva pro děti v dětské skupině, které jsou uvedeny ve kvalifikačním standardu Národní soustavy kvalifikací.
Obsahová náplň:
Zkouška je zahájena prezencí účastníků, seznámením s pracovištěm a poučením o BOZP a PO. Pro ověření totožnosti účastníků je nutné předložit platný průkaz totožnosti (občanský průkaz nebo pas). V rámci zkoušky je testována a ověřována odborná způsobilost dle kvalifikačního a hodnotícího standardu Národní soustavy kvalifikací.
Zkouška je zaměřena na péči o děti od 6 měsíců do zahájení povinné školní docházky, s důrazem na péči o děti do 3 let.
Písemná příprava výchovného celku před zkouškou:
Komise zadá pokyny k písemné přípravě výchovného celku - kritérium a) Uplatňování metod a forem výchovné péče s ohledem na věk dítěte/dětí. Pokyny zasílá Středisko vzdělávání uchazeči o zkoušku po zaplacení správního poplatku. Uchazeč o zkoušku pak předá přípravu nejpozději 7 dní před konáním zkoušky pracovníkům Střediska vzdělávání s.r.o.
Zkouška se skládá:
- písemná část (testová)
- ústní část, praktické předvedení
- řešení modelové situace
Písemná část: Každé kritérium je ověřováno min. 5 otázkami. Za úspěšné splnění testu se považuje 80 % správně zodpovězených otázek s tím, že pro každé kritérium musí být správně zodpovězeno alespoň 50 % otázek. Tzn. nestačí se naučit jen některá kritéria (témata) a některá vynechat, u všech musí být správně min. 50 % otázek. Středisko vzdělávání s.r.o. disponuje širokou škálou testových vzorů, každý uchazeč zpracovává jedinečný test.
Ústní část: Zkušební komise ověřuje ústně všechny kompetence kvalifikačního standardu. Uchazeč si losuje min. 1 otázku ke každému kritériu.
Modelové situace: Uchazeč si losuje min. 1 modelovou situaci, kterou předvede. Zkoušející mohou pokládat doplňující otázky.
Zkouška je vykonávána před dvoučlennou zkušební komisí a zdravotnickým dozorem.
Chcete se na něco k danému kurzu zeptat?
Zeptejte se nás. Vše Vám zodpovíme.